جمعه 14 آذر 1399 - Friday 04 December 2020

افشای جزئیات دیگری از خیانت به آرمان فلسطین توسط بحرین

افشای جزئیات دیگری از خیانت به آرمان فلسطین توسط بحرین

 یکی از وزیران سابق کابینه رژیم صهیونیستی با توضیح جزئیات سفر دختر شاه بحرین به سرزمین‌های اشغالی در سال 2010 ، پرده دیگری از خیانت خاندان آل خلیفه به آرمان فلسطین را فاش کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، «ایوب قرا» وزیر سابق ارتباطات رژیم اشغالگر سه شنبه گفت که درمان «فاطمه بنت خلیفه» شاهزاده بحرین در سال  2010 در سرزمینهای اشغالی، مسیر توافق عادی‌سازی روابط بین منامه و تل آویو را یک دهه بعد هموار کرد.

قرا با شرح جزئیات درمان شاهزاده بحرینی در ده سال پیش در بیمارستان «رمبام» شهر «حیفا»، اذعان داشت که تمام این ماجرا بسیار محتاطانه پیش رفت و فقط شاهزاده، همسرش، خود ایوب قرا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آن خبر داشتند.

براساس ادعای قرا، فاطمه بنت خلیفه بسیار بیمار بود و اعتقاد داشت که می‌تواند در فلسطین اشغالی درمان شود. این وزیر سابق صهیونیست پس از ترخیص شاهزاده بحرینی از بیمارستان به وی کمک کرده تا به مدت یک ماه در هتلی سرزمینهای اشغالی اقامت کند.

قرا زمان بازگشت دختر «سلمان بن حمد آل خلیفه» شاه بحرین به منامه، از شاهزاده خواسته تا تلاش‌هایی برای عادی‌سازی روابط تل آویو با کشورهای خلیج فارس انجام دهد.

سخنان وی در دومین جلسه «انجمن اقتصادی اسرائیل- فلسطین» که از برنامه‌های ناشی از کارگاه اقتصادی منامه در سال 2019 بیرون آمده، مطرح شد. پیش از رونمایی رسمی از «معامله قرن» در واشنگتن در اوایل سال 2020، یک کارگاه اقتصادی در منامه برای رونمایی از ابعاد مالی طرح دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برگزار شد.

از برخی سرمایه‌داران فلسطینی نیز برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آمده بود که به علت خیانت فلسطینی‌ها به آرمان فلسطین توسط بحرین و کشورهای حاشیه خلیج فارس حاضر به شرکت در این کنفرانس نشدند.

دولت ترامپ همچنین دیروز در اقدامی که به نظر در راستای پیشبرد کارگاه منامه با عنوان “صلح برای شکوفایی” بوده یک صندوق همکاری موسوم به «صندوق توافق ابراهیم» با بودجه اولیه 3 میلیارد دلار را در شهر قدس برای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ایجاد کرد.

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *