شنبه 03 آبان 1399 - Saturday 24 October 2020

زمان انتخابات مرحله دوم مجلس تمدید نمی‌شود

زمان انتخابات مرحله دوم مجلس تمدید نمی‌شود

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در فرصت یک هفته‌ای تبلیغات می‌توانند برنامه‌ها و دیدگاه‌هایشان را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند، گفت: زمان اخذ رأی تمدید نمی‌شود و فرایند رأی‌گیری در ساعت ۱۸ روز ۲۱ شهریورماه به پایان خواهد رسید.

به گزارش  ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «جمال عرف» در همایش ویدئو کنفرانسی معاونین سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور در محل وزارت کشور، گفت: در سال پایانی دولت قرار داریم و در این سال باید گزارش عملکردی دقیق و جامع از دستاوردها و اقدامات دولت تهیه و در معرض افکار عمومی قرار داد.

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: هفته دولت امسال، آخرین هفته دولت برای دولت تدبیر و امید است؛ به همین منظور لازم است معاونین سیاسی استانداری‌ها علاوه بر تنظیم و ارسال برآوردهای دقیق و جامع فصلی به وزارت کشور، اهم اقدامات صورت گرفته طی هفت سال اخیر را نیز به صورت مناسب و مفید، تنظیم و منتشر کنند.

عرف به موضوع برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از صحبت‌ها و نشست‌های متعدد با مسئولان وزارت بهداشت در نهایت تصمیم گرفته شد انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی ۲۱ شهریورماه برگزار شود.

وی افزود: با وضعیت کنونی شیوع بیماری کرونا و پیش بینی‌های مطرح در این باره، طبیعی است که باید برنامه ریزی‌های لازم را برای حفظ سلامت مردم و البته به جریان افتادن شوونات زندگی مردم داشته باشیم.

معاون سیاسی وزارت کشور با تأکید بر این که باید برای اجرای این انتخابات تمام آمادگی‌های لازم بهداشتی و درمانی را داشته باشیم، گفت: مسأله تأخیر در برگزاری انتخابات که با هماهنگی شورای نگهبان از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول شد با هدف حفظ سلامت مردم بود.

عرف افزود: با هماهنگی‌هایی که با متولیان حوزه سلامت و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا صورت گرفته، تلاش داریم به بهترین نحو ممکن، انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی را برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به این که نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس در دور اول فعالیت داشتند و بالاترین میزان آرا را داشتند، در نتیجه برای مردم شناخته شده هستند؛ گفت: در بازه زمانی یک هفته‌ای تبلیغات، نامزدها می‌توانند در بستر فضای مجازی، برنامه‌ها و دیدگاه‌هایشان را با مردم حوزه انتخابیه خود به اشتراک گذارند.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان این که به‌دلیل حفظ سلامت مردم، همان بازه زمانی ۱۰ ساعت را در فرایند رأی گیری خواهیم داشت، گفت: تمدید زمان اخذ رأی انجام نخواهد شد و فرایند رأی گیری در ساعت ۱۸ عصر پایان خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: وزارت کشور در نظر دارد جلسه‌ای در هفته اول شهریور ماه در سالن پیامبر اعظم(ص) با رییس ستاد انتخابات استان، فرماندار حوزه انتخابیه و نامزدهای حاضر جهت تبیین دقیق رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند.

عرف با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید سعید قربان درباره دو جریان تحریف و تحریم گفت: امروز کشور با دو مسأله تحریم‌های ظالمانه و تحریف دستاوردها مواجه است.

وی اظهار داشت: همان طور که معظم له نیز تأکید کردند، اگر جریان تحریف شکست بخورد و امید و نشاط در جامعه زنده شود، قطعاً تحریم‌ها هم شکست خواهد خورد.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *