پنجشنبه 20 فروردین 1399 - Thursday 09 April 2020

ترامپ تحریم‌های لیبی را تمدید کرد

ترامپ تحریم‌های لیبی را تمدید کرد

*در فوریه (بهمن- اسفند) سال ۲۰۱۱ دولت اوباما دستورالعمل ۱۳۵۶۶ را صادر کرد که براساس آن دارایی‌های معمر قذافی حاکم آن زمان را به همراه خانواده، نزدیکان و مقامات ارشد دولت وی مصادره شد.

تهران – ایرنا – رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه وضعیت اضطرار ملی و تحریم‌ها علیه لیبی و مصادره اموال خانواده قذافی دیکتاتور سابق این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش وب سایت کاخ سفید، دونالد ترامپ در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد که تمدید وضعیت اضطرار ملی و تحریم‌های لیبی در راستای جلوگیری از هدر رفت دارایی‌های این کشور صورت گرفته است.

ترامپ در این نامه افزود: اوضاع در لیبی همچنان تهدیدی غیر معمول و ویژه برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده است.

وی تصریح کرد، ما باید از دارایی‌های لیبی محافظت کنیم تا اشخاصی که مانع آشتی ملی این کشور هستند از جمله خانواده قذافی و همفکرانش از این اموال سوء استفاده نکنند.

ترامپ در ادامه افزود: با در نظر گرفتن این شرایط من صلاح دانستم تا وضعیت اضطراری ملی در مورد لیبی همچنان تداوم یابد.

وی تاکید کرد که از دارایی‌های لیبی باید محافظت شود و تحریم‌های این کشور همچنان پابرجا بماند تا از بی‌ثبات‌سازی بیشتر در لیبی جلوگیری شود.

در فوریه (بهمن- اسفند) سال ۲۰۱۱ دولت اوباما دستورالعمل ۱۳۵۶۶ را صادر کرد که براساس آن دارایی‌های معمر قذافی حاکم آن زمان را به همراه خانواده، نزدیکان و مقامات ارشد دولت وی مصادره شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *