یکشنبه 27 خرداد 1403 - Sunday 16 June 2024

سردار فضلی: مردم کاشان در دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشتند

سردار فضلی: مردم کاشان در دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشتند

 جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم کاشان نقش ویژه‌ای در دفاع مقدس به خصوص در عملیات غرورآفرین فتح المبین داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار علی فضلی چهارشنبه شب در آیین یادبود فاتح عملیات فتح المبین سرلشکر پاسدار شهید علی آقا معمار در کاشان گفت: از هزارو ۷۰۰ کیلومتر مربع جغرافیای عملیات فتح المبین، بخشی از آن توسط کاشانی ها در قالب تیپ ۳۳ المهدی فتح شد.

وی اظهار کرد: شهید علی آقا معمار در کردستان فاتح بخشی از سنندج بود که به فرماندهی سردار صفوی در عملیات غرورآفرین فتح المبین به شهادت رسید.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: کاشانی ها در عرصه های مختلف ازجمله دفاع مقدس سهم فراوانی دارند و از روز نخست جنگ در جبهه با محوریت سردار دقیقی منشا برکت شدند و وقتی امام راحل فرمودند که حصر آبادان باید شکسته شود فرزندان کاشان نقش به سزایی داشتند.

سردار فضلی گفت: عملیات فتح المبین از جمله عملیات های مشترک بین ارتش مقتدر و بسیج و سپاه با حضور آحاد رزمندگان بود، شهید معمار از رزمندگان ارشد این عملیات است.

شهید علی آقا معمار در سال ۱۳۳۶ در کاشان متولد شد و در سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.

شهرستان کاشان یک هزار و ۷۴۶ شهید برای دفاع از اسلام تقدیم انقلاب کرده و دارای ۷۸ شهید مفقودالاثر، ۱۹۶ آزاده، سه هزار و ۹۳۴ جانباز و ۷۴ شهید مدافع حرم است.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *