یکشنبه 27 خرداد 1403 - Sunday 16 June 2024

روحانی: مقصر یا مقصران احتمالی سانحه اتوبوس سربازمعلم‌ها معرفی شود

روحانی: مقصر یا مقصران احتمالی سانحه اتوبوس سربازمعلم‌ها معرفی شود

رئیس‌جمهور در پیامی ضمن ابراز تأسف از وقوع سانحه برای اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها اعلام کرد که مقصر یا مقصران احتمالی این سانحه در اسرع وقت معرفی شوند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در پیامی با ابراز تأسف از وقوع سانحه برای اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها که منجر به جان باختن و مجروح شدن عده‌ای از آنان شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده، تأکید کرد: متأسفانه تکرار چنین حوادث اندوه بار و غیر قابل جبران جاده‌ای نشان می‌دهد که همه مسئولان و دست‌اندرکاران ذیربط باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و همه‌جانبه در کاهش وقوع اینگونه حوادث تلخ بیش از پیش تلاش کنند.

متن پیام روحانی به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف، وقوع سانحه دردناک برای اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها در محور زاهدان–آباده در دهشیر یزد که منجر به جانباختن و مجروح شدن عده‌ای از این عزیزان شد و آحاد ملت ایران را اندوهگین و متأثر کرد.

اینجانب با ابراز همدردی، این ضایعه ناگوار را از صمیم قلب به خانواده‌های داغدیده و جامعه علمی و آموزشی کشور تسلیت می‌گویم و برای جانباختگان این حادثه رحمت و مغفرت، برای آسیب‌دیدگان و مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و تسلی، مسئلت دارم.

متأسفانه تکرار چنین حوادث اندوه‌بار و غیرقابل جبران جاده‌ای نشان می‌دهد که همه مسئولان و دست‌اندرکاران ذیربط باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و همه‌جانبه در کاهش وقوع اینگونه حوادث تلخ بیش از پیش تلاش کنند.

در این حادثه هم باید سریعاً نسبت به بررسی علل وقوع آن اقدام و مقصر یا مقصران احتمالی را معرفی کنند.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *