سه شنبه 08 اسفند 1402 - Tuesday 27 February 2024

وزیر کشور: تبیین اهمیت انتخابات بر عهده دانشگاه است

وزیر کشور: تبیین اهمیت انتخابات بر عهده دانشگاه است

وزیر کشور گفت: تغییر برخی از مفاهیم در خصوص انتخابات نیز در حال شکل گیری است، برخی از افراد این گونه القا می‌کنند که باید در انتخابات خنثی بود و یا حتی آن را تحریم کرد، این گونه رفتارها صدمات فراوانی به سرمایه‌های انسانی کشور وارد خواهد کرد، در این نقطه نقش دانشگاه و کمک اساتید برجسته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی وزیر کشور امروز در طرح ملی اعتلا که در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به اتفاقات منطقه‌ای و بین المللی و قرار گرفتن کشور در یک بزنگاه تاریخی اظهار کرد: شاهد تغییرات سریعی در بخش های مختلف اقتصاد و فناوری هستیم که این جریان بر زندگی ما نیز تاثیرگذار است،آ یا می شود جمهوری اسلامی که نقش مهمی در این تحولات دارد و مدعی ایجاد این گفتمان است در صحنه حضور داشته باشد؛ اما دانشگاه نقشی نداشته باشد؟

وزیر کشور افزود: بخشی از جهاد تبیین و معرفی این شرایط بر عهده دانشگاه است، اصولا دانشگاهی که در این شرایط احساس تکلیف نکند، دانشگاه نیست، اگر دانشگاه عقب بماند هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

وی افزود: در این شرایط نقش اندیشه ورزان دانشگاهی اهمیت فراوانی دارد، ما باید آینده را با استفاده از این سرمایه انسانی بسازیم و آزادی مبتنی بر ارزش‌های متعالی می‌تواند ما را به مسیرهای نهایی برساند.

وحیدی با بیان اینکه جریان‌های متعددی در جهان به دنبال تفسیر آزادی هستند، بیان کرد: بسیاری از کشورهای با وارونه سازی مفهوم آزادی به دنبال تفسیر مبتذل از آزادی و تقلیل آن به معانی برهنگی دارند. بر اساس مبنای اسلام انسان بدون داشتن آزادی امکان تعالی نخواهد داشت.

وی افزود: تبیین این مفاهیم در دانشگاه ها امکانپذیر است و اگر از این معانی و مفاهیم تعریف صحیح صورت نگیرد، شاهد کجروی‌های فراوانی در جامعه خواهیم بود، در طرح اعتلا و جهاد تبیین به آن پرداخته خواهد شد.

وزیر کشور عنوان کرد: مفهوم استکبار ستیزی از سوی رهبران انقلاب بارها به صورت دقیق تبیین شده است، امروزه شعار دیرینه حضرت امام مبنی بر شیطان اکبر خواندن آمریکا و تغییر رژیم صهیونیستی به غده سرطانی بر همگان آشکار شده است با این حال برخی در گذشته با شعارهای نه غزه و نه لبنان به دنبال تقویت این رژیم جنایتکار بودند.

وی با بیان اینکه کسانی که به دنبال تطهیر رژیم صهیونیستی بودند، باید پاسخگو این فریب باشند، بیان کرد: سیاست ورزی توسط دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما با سیاست زدگی مخالف هستیم؛ اما تبیین شرایط و آگاهی مردم بر عهده دانشگاه است.

وحیدی ادامه داد: تغییر برخی از مفاهیم در خصوص انتخابات نیز در حال شکل گیری است، برخی از افراد این گونه القا می‌کنند که باید در انتخابات  خنثی بود و یا حتی آن را تحریم کرد، این گونه رفتارها صدمات فراوانی به سرمایه‌های انسانی کشور وارد خواهد کرد،در این نقطه نقش دانشگاه و کمک اساتید برجسته خواهد شد.

وی افزود: اگر دانشجو بداند که آینده کشور در دست اوست، در میدان حضورخواهد داشت و از سوی دیگر  دانشگاه متعالی و اسلامی نسبت به مسائل اجتماعی کشور حساس است و در این شرایط میدان را خالی نخواهد کرد.

وزیر کشور با اشاره به تلاش های برخی برای قطع ارتباط جامعه با دانشگاه عنوان کرد: طرح راهیان پیشرفت گام مناسبی برای معرفی پیشرفت‌های جمهوری اسلامی است و برخی با ایجاد موانع به دنبال ایجاد فضای ناامیدی است.

وی افزود: برداشتن مرجعیت دانشگاه به عنوان نهاد فرهیخته جامعه می‌تواند فضا را برای افرادی فراهم کند که با یاس نامیدی به دنبال کم ارزش نشان دادن دستاوردهای انقلاب هستند.

وحیدی عنوان کرد: در انتخابات نیاز به تزریق امید واقعی، معرفی دستاورد و تبیین پیشرفت‌های جمهوری اسلامی هستیم، در این شرایط باید مردم را برای شرکت در انتخابات ترغیب کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *