پنجشنبه 30 فروردین 1403 - Thursday 18 April 2024

ابلاغ اعتراض کشورمان به سفیر دولت کویت درباره میدان آرش

ابلاغ اعتراض کشورمان به سفیر دولت کویت درباره میدان آرش

به دنبال رویکرد دولت کویت در هفته‌های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه مراتب اعتراض کشورمان را به سفیر دولت کویت ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال رویکرد دولت کویت در هفته‌های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای محمد علی بک، دستیار وزیر و مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه در دیدار با بدر المنیخ، سفیر دولت کویت در تهران در روز پنجشنبه مورخ ٣ اسفند ماه ۱۴۰۲ مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ نمود.

در این ملاقات مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق در خصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.

علی بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی کشورمان برای انجام دور جدید گفتگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکید کرد.

بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور تاکید نمود مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذی ربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *