جمعه 06 خرداد 1401 - Friday 27 May 2022

حزب الله لبنان : جنایات هولناک ائتلاف متجاوز به یمن نشانگر خوی وحشگیری آنهاست

حزب الله لبنان : جنایات هولناک ائتلاف متجاوز به یمن نشانگر خوی وحشگیری آنهاست

جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای جنایات وحشیانه ائتلاف سعودی آمریکایی اماراتی علیه ملت یمن را محکوم کرد.

به گزارش مهر به نقل از المنار، جنبش حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای جنایات هولناک ائتلاف سعودی آمریکایی علیه یمن را که به شهادت ده ها نفر و زخمی شدن صدها مجروح از زنان، مردان و کودکان منجر شده است، محکوم کرد.

حزب الله افزود که این جنایات ننگین نشانگر وحشیگری نیروهای متجاوز و بی توجهی آنها به ارزش های انسانی، اخلاقی و مذهبی است که در راستای جبران شکست های مفتضحانه خود در نبرد میدانی صورت می گیرد.

در بیانیه حزب الله آمده است: ما سکوت جهان در قبال این جنایات ننگین را محکوم می کنیم و از آزادگان در سراسر جهان می خواهیم با حمایت از ملت مظلوم یمن این جنایت نیروهای متجاوز را محکوم نمایند.

این بیانیه می افزاید: ما معتقدیم که این ملت عزتمند که طی سال های گذشته مشکلات و درد و رنج ها را تحمل کرده اند قادر به ادامه دادن مسیر تا زمان شکست متجاوزان و تحقق پیروزی هستند.

حزب الله همچنین به ملت یمن و رهبری یمن تسلیت گفته و از خداوند برای شهدا طلب غفران و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت نموده است.

گفتنی است که وزارت بهداشت یمن پیش از این از افزایش شمار قربانیان و مجروحان حمله هوایی ائتلاف سعودی-اماراتی به زندان صعده یمن خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، اکنون به طور مجموع شمار کشته شدگان و مجروحان حمله هوایی به این به زندان در صعده به ۲۲۳ تن افزایش پیدا کرده است.

پیش تر رسانه‌های یمنی اعلام کرده بودند که در این حمله بیش از ۶۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ تَن دیگر به شدت زخمی شده اند.

علاوه بر این، وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از قربانیان حمله مذکور از غیر یمنی‌ها هستند.

در همین ارتباط، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن یک پست توئیتری در خصوص بمباران مناطق مختلف این کشور منتشر کرد.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در این پست توئیتری آورده است: «هدف قرار دادن غیرنظامیان به مثابه جنایت جنگی است و هیچ چیز نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *