جمعه 06 خرداد 1401 - Friday 27 May 2022

نایب رئیس حشد الشعبی عراق : سه عامل فتوای آقای سیستانی، پاسخ مردم به دعوت و فتوای مراجعیت و حمایت جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان، الحشد الشعبی مانع از سقوط عراق ( بغداد ، کربلا و نجف شد ) .

نایب رئیس حشد الشعبی عراق : سه عامل فتوای آقای سیستانی، پاسخ مردم به دعوت و فتوای مراجعیت و حمایت جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان، الحشد الشعبی مانع از سقوط عراق ( بغداد ، کربلا و نجف شد ) .

دبیر کل گردان‌های سیدالشهدا : در جلسه الخضرا حاج قاسم همراه گروه‌های مقاومت بود به من گفت با صدای بلند از سقوط بغداد نگو سیاستمداران می‌شنوند ما نقشه کشیدیم و حاج قاسم دایره‌های خطر را برایمان ترسیم کرد.

نوری المالکی : ما از جمهوری اسلامی ایران کمک خواستیم آن‌ها نیز به دعوت ما پاسخ دادند، اما از دیگر کشور‌ها فقط هواپیما برای هدف قرار دادن منطقه سیاحتی الجزیره خواستیم که مخالفت کردند. اما ایران هواپیما‌های سوخو و به دستور رهبر ۵ هواپیما در اختیار ما قرار دادند وحتی بدون اینکه ما درخواستی داشته باشیم و نظر به آگاهی از نیاز ما هواپیما‌های بدون سرنشین در اختیار ما قرار دادند.

عبدالامیر العبودی ” تحلیلگر سیاسی: با اطلاع رسانی رسانه‌ها ۳۰ سال دیگر، همه دنیا خواهند فهمید که ایرانی‌ها برای دفاع از اسلام و انسانیت مبارزه کردند و مشکل بزرگی برای قانع کردن نسل آینده خواهد بود که ایرانی‌ها فقط برای دفاع از شیعه مبارزه کردند.

 

 

جمعی از مقامات عراقی از نقش ایران و به خصوص سردار سلیمانی در شکست داعش سخن گفتند. “شیخ قیس الخزعلی” دبیر کل گردان‌های اهل الحق گفت: تهدید عراق توسط داعش بدترین و خطرناکترین نوع تهدید بود که زندگی شهروندان را هدف قرار داده بود.

“ابومهدی المهندس ” نائب رئیس الحشد الشعبی گفت: نگرانی زیادی از سقوط بغداد وجود داشت بغداد و شهر‌های مقدسی مانند کربلا و نجف نیز تهدید شده بودند از اینرو فتوا صادر شد و الحشد الشعبی برای کمبود‌های نیروی دفاع عراق تشکیل شد. وی افزود: سه عامل فتوای آقای سیستانی، پاسخ مردم به دعوت و فتوای مراجعیت و حمایت جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان، الحشد الشعبی را به وجود آورد.

“ابوآلاء الولائی ” دبیر کل گردان‌های سیدالشهدا نیز گفت: در جلسه الخضرا، حاج قاسم همراه گروه‌های مقاومت بود به من گفت با صدای بلند از سقوط بغداد نگو سیاستمداران می‌شنوند ما نقشه کشیدیم و حاج قاسم دایره‌های خطر را برایمان ترسیم کرد.

نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون عراق نیز گفت: ما از جمهوری اسلامی ایران کمک خواستیم آن‌ها نیز به دعوت ما پاسخ دادند، اما از دیگر کشور‌ها فقط هواپیما برای هدف قرار دادن منطقه سیاحتی الجزیره خواستیم که مخالفت کردند. اما ایران هواپیما‌های سوخو و به دستور رهبر ۵ هواپیما در اختیار ما قرار دادند وحتی بدون اینکه ما درخواستی داشته باشیم و نظر به آگاهی از نیاز ما هواپیما‌های بدون سرنشین در اختیار ما قرار دادند.

شیخ قیس الخزعلی دبیرکل گردان‌های اهل الحق، برموضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق تاکید و ان را قابل ستایش دانست. دبیرکل گردان‌های اهل الحق گفت: ایران همانگونه که از فرایند سیاسی عراق حمایت و ان را به رسمیت شناخت از مقاومت نیز حمایت کرد و توانست نقش مهمی ایفا کند که از عهده هرکسی برنمی آید.

ابوآلا الولائی دبیر کل گردان‌های سیدالشهدا نیز گفت: همه فیلم‌هایی که از درگیری‌ها جمع اوری کردیم، نسل آینده را از حجم پیروزی‌ها و شرکت کنندگان در این درگیری‌ها آگاه می‌کند و هیچ جای سوالی نمیگذارد، زیرا همه چیز واضح و شفاف است در این درگیری‌ها، عراقی‌هایی که به فتوای مرجعیت پاسخ دادند و ایران که داوطلبانه در عراق و عتبات مقدس شرکت داشت و نیرو‌های حزب الله لبنان که مرز‌ها مانعی برای آنان نیست به چشم می‌خورند.

“عبدالامیر العبودی ” تحلیلگر سیاسی نیز گفت: با اطلاع رسانی رسانه‌ها ۳۰ سال دیگر، همه دنیا خواهند فهمید که ایرانی‌ها برای دفاع از اسلام و انسانیت مبارزه کردند و مشکل بزرگی برای قانع کردن نسل آینده خواهد بود که ایرانی‌ها فقط برای دفاع از شیعه مبارزه کردند.

وی افزود: من مطمئنم سران کشور‌های عربی هم اکنون احساس می‌کنند که ایرانی‌ها از آنان و کشور و مردم اشان دفاع میکنند، اما در پی طائفی گری‌های سعودی و برخی از کشور‌های خلیج فارس و آمریکا و اسرائیل هستند. اما معتقدم زیاد سخت نخواهد بود به دیگران بگوییم ایران فقط مانع از حمله داعش به عراق شد و پشتیبان واقعی برای دفاع از عراق و مقدسات آن بودند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *