سه شنبه 11 بهمن 1401 - Tuesday 31 January 2023

علی علیزاده : چرا لیبرالها، سکولارها، روشنفکران و سلبریتی ها همه در قبال کشتار تروریستی مسلمانان در نیوزیلند خاموشند ؟؟!!

علی علیزاده : چرا لیبرالها، سکولارها، روشنفکران و سلبریتی ها همه در قبال کشتار تروریستی مسلمانان در نیوزیلند خاموشند ؟؟!!

در پی حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند که قلب همه مسلمانان جهان را آزرده کرد، علی علیزاده تحلیگر مسائل سیاسی و کارشناس سابق بی‌بی‌سی فارسی مطلبی را در خصوص سکوت غرب‌زدگان در برابر این کشتار تروریستی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

علیزاده در اینستاگرام نوشت:

«. آنها که برای قربانیان آمریکایی یازده سپتامبر شمع روشن کردند، که برای کاریکاتوریستهای هتاک فرانسه مقابل سفارتش جمع شدند و با بغض گفتند من شارلی ابدو هستم، حالا همه ساکت شده‌اند. هیچکدام نمی‌گوید من هم مسلمان نمازگزار هستم.

 

سلبریتی‌هایی که برای هر خرده حادثه‌ در غرب به تصنّع‌خانه‌های مجازی‌شان اعلامیه می‌زنند و از تفاله اتفاق‌ عروسی نوه‌ ملکه هم نمی‌گذرند، از قتل کسانی که جز رنگ چهره و عقیده‌ قلبی گناهی نداشتند هیچ نمی‌گویند. چرا که اربابان استعمارگر از این واقعه «جو» نساخته اند. چرا که رسانه‌ غرب با مادر و همسر قربانیان مصاحبه نکرده‌ و همدلی ما را با ترفندهای روانی فعال نکرده‌.

 

اما مهم‌تر از سکوت پروپاگاندای غربی، غربزدگی ریشه دار و نهفته‌ی درونی ما است. روشنفکران و سلبریتی‌های ایرانی ساکتند چرا که قرنها استعمارزدگی آنها را از خود و هویت و تاریخ و تمدنی که به آن متعلقند منزجر کرده. چرا که غرب زده اصلا خود را با «مسلمان» هم هویت نمی‌پندارد. دیده‌ام که میگویم. دیده‌ام صورتهای پر از نفرتشان را در مواجهه با زنان محجبه پاکستانی یا مردان ریش دار عرب در خیابانهای لندن. پرنفرت تر از نژادپرستان سفیدپوست. دیده‌ام وقتی میگویند «اینها اینجا را هم به گند کشیدند.

 

غرب زده گمان می‌کند که اگر به غربیان در سبک زندگی تمسک کند بخشوده و پذیرفته می‌شود و از گناه ازلی غیرغربی بودن مطهر. نمیداند در چهل سال گذشته «مسلمان» متاثر از میزان عقیده قلبی و میزان تقید به شریعت نیست. که «مسلمان» امروز مفهومی ژئوپلیتیک است. متعلق به جغرافیای سیاسی. متعلق به رنگ و نژاد و حیطه تمدنی که در آن زاده شده‌ای. چه تراژدی غمناکی. که غرب زده صدوپنجاه سال است با افسانه‌ آریایی بودن از خود هویت زدایی و مسلمان زدایی می‌کند و ارباب غربی باز بلافاصله با شنیدن اینکه ایرانی است با او مثل یک مسلمان رفتار می‌کند و مثل ترامپ حتی به خاکش راهش نمیدهد.

 

رسانه‌ها گفته‌اند تروریستها «وایت سوپرمسیست» بوده‌اند. معتقد به برتری نژادی سفیدپوستان. سکوت سلبریتی‌های غربزده‌ و شرمشان از عزاداری برای برادران مسلمانشان، شرمشان از هویت و تمدنی که در آن و با آن بزرگ شده‌اند، تلاش شان برای پنهان کردن هویتشان و امیدشان به پذیرفته شدن توسط اربابان غربی، همدستی با همان تروریستها و ایدئولوژی برتری نژادی غرب بر ما است. وگرنه امروز باید میلیونها نفر فریاد می‌زدند».

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *