یکشنبه 14 آذر 1400 - Sunday 05 December 2021

” مدیر مسئول رواپرس کشوری ” : عدم برقراری تماس وامداران شهدا ، مسئول پروازی بنیاد شهید – عوامل ایشان ، نماینده اصولگرای آتی ” بشیری “و نماینده اصلاح طلب فعلی ” محمّد قمی ” پاکدشت با خانواده معزّا شهید ” حمید رضا ذوالفقاری ” به جهت ارتحال والده شهید چه توجیهی دارد ؟

” مدیر مسئول رواپرس کشوری ” : عدم برقراری تماس وامداران شهدا ، مسئول پروازی بنیاد شهید – عوامل ایشان ، نماینده اصولگرای آتی ” بشیری “و نماینده اصلاح طلب فعلی ” محمّد قمی ” پاکدشت  با خانواده معزّا  شهید ” حمید رضا ذوالفقاری ” به جهت ارتحال والده شهید چه توجیهی دارد ؟

# مراد ” رواپرس ” از انتشار این وجیزه با توجه به شرایط بسیار بحرانی حضور فیزیکی افراد و شخصیتها در مراسمات و منزل این شهید نیست امّا یک تماس تلفنی چه هزینه ای دارد ؟ 

#چنانچه بعضی از نفرات یاد شده تمام وقت گرانبهای خویش را در شرایط بسیار حادّ فعلی با حضور در ستاد بحران و تحفّظ سلامتی مردم گذارده و به خاطر مشغله ملّی از انجام دلجویی باز مانده اند پوزش خواسته و حساب باقی با کرام الکاتبین .

معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ( ره ) :

*به مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران، برای چندمین بار، سفارش می کنم ـ و‏‎ ‎‏این نصیحت و سفارش همیشگی است  که قدر این نعمتهای بزرگ الهی ( خانواده های شهدا  ‏الجَنَةُ تَحتَ أَقدَامِ الامّهات )را بدانند؛ و در‏‎ ‎‏شرایط کنونی و آینده های دور، اولویت را به این عزیزان و کسانی بدهند .

زمان: 8 اردیبهشت 1365 / 18 شعبان 1406‏

‏مکان: تهران، جماران ‏

‏موضوع: تجلیل از فداکاری شهیدان و خانوادۀ معظم شهدا و ایثارگران‏

***

مقام عظمای ولایت حضرت آیه الله خامنه ای ( دامه بقاء ) :

* مادرانی را که عزیزانشان به شهادت رسیده بودند، ما دیدیم. آن چنان از خودشان استقامت نشان می‌ دادند که انسان را به حیرت فرو می‌ برد.

*تکریم شهیدان، و تعظیم در برابر خانواده‌های صبور آنان، واجب بزرگ امروز و همیشه ماست.

* مبادا کسانی تصور کنند که دوره‌ سخن گفتن از شهدا و سربازان فداکار و زحمت‌ کشان میدان نبرد، سپری شده است.

 

5/مهرماه /1397

***

مقام عظمای ولایت حضرت آیه الله خامنه ای ( دامه بقاء ) در متن پیام به رئیس وقت بنیاد شهید کشور  در دهه نود :

وظیفه‌ی مهمّ آن نمایندگی، وظیفه‌ی مهمّ آن نمایندگی ،وظیفه‌ی مهمّ آن نمایندگی  به توان ( N ) ؛  گذشته از مواردی که در قانون اساسنامه‌ی بنیاد ذکر شده است، رسیدگی به امور معنوی و فرهنگی عزیزان شاهد و ایثارگر است که وارثان شهادت و سرمایه‌گذاران اصلی انقلاب و استقلال کشورند .

 

تکلمه ؛

بدون مقدمه و برابر اطلاع رسانی این رسانه کشوری که در آرشیو ” گوگل ” و این رسانه موجود ( به گواه آمارهای فضای مجازی ، کانال این رسانه ، کانال آموزش و پرورش قریب به 2000 بازدید داشته است ) مراسم تشییع والده شهید « حمید رضا ذوالفقاری »  روز گذشته در پاکدشت بسیار بسیار غریبانه و هزاران البته مظلومانه تشییع و در گلزار شهدای ده امام و در کنار فرزندی که پس از قطعنامه قریب به 35 سال مفارقتش را متحمّل شده بود آرام گرفت .مزید استحضار آنکه این شهید بزرگوار در جوانی کتاب و درس و بحث را در زمان دفاع مقدس بر زمین گذارده و در مصاف با لشگر کفر در سال 1365 با شلیک مستقیم بعثیون بر سر مبارکش آنهم در سن 18 سالگی آسمانی شده است .

اینکه  در این روزها حسب « ابلاغیه بارها واجب الاطاعه ستاد بحران کشور » حضور در انواع و اقسام تجمعات آنهم به جهت شرایط بسیار ویژه بیماری « کرونا » منع و اجتناب پذیر است امری بدیهی و قابل هزاران بار صحّه گذاری از سوی بنده و خانواده معزز و مظلوم شهید امّا به نظر نمی تواند دلیل موجه ای بر کمکاری مسئولین در راستای دلجویی و همدردی  تلفنی نصب بنر و … ، تلقّی گردد مسئولینی اجرایی که نیک می دانند پایه های میز ریاست و امنیت روانی اجتماعی اشان مرهون خون امثال شهید ذوالفقاری است .

آیا مسئول پروازی بنیاد شهید تاکید می کنم پروازی به توان ( N ) آیا در تراکم کارهای اداری اشان از بیماری مزمن چند ساله این مادر و دیگر مادران محترمه شهدا آنهم باشرایط برابر و مشابه ایشان اطلاعی داشته اند یا خیر ؟ به هر دلیل عدم حضور وی و نمایندگان ایشان در مدیریت مراسم روز گذشته این مادر آسمانی شهید جزو ابتدائی ترین وظایف ذاتی این نهاد است توجیهی دارد ؟ این تذهبون ؟!

برابر آخرین آمار اخذ شده لحظات قبل بنده با آقای مهدی ذوالفقاری اخوی بزرگوار و دلشکسته شهید ( بامداد روز دوشنبه نوزدهم اسفند ماه ) تاکنون و علیرغم گذشت سه روز از ارتحال وی ، هیچ کدام از مدعیان اصولگرایی از جمله آقایان ابوالقاسمی ، محمد نجفی به ترتیب مسئول و قائم مقام جمنا ، حجت الاسلام فرجی مسئول محترم اداره تبلیغات اسلامی ( عضو اصلی جمنا ) و شخص نماینده آتی اصولگرای مجلس فرهاد خان بشیری و به آن موازات آقای محمد قمی نماینده فعلی واصلاح طلب ، فرماندار محترم آقای هادی تمهیدی ، معاونت محترم سیاسی انتظامی فرمانداری آقای حسین شیرازی که تمامی آنان منتسب به خانواده محترم شاهد گرانقدر و به قول عزیزی دست بریده و داغدیده می باشند،  همچنین آقای محسن وند ( اصطلاح طلب و … ) رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچگونه تماسی با ایشان نداشته اند.

در خصوص دکتر محمود مظفّر هم گفتن این مطلب شاید خالی از لطف نباشد که ایشان قبل از انجام انتخابات با حضور در تمامی ختم ها و  مراسمات جشن و شادی در منزل شهید ذوالفقاری و البته با عدم اطلاع قبلی از بیماری مادر محترمه و صرفاً با رنگ و بوی … ،  حضور می یابند و شوربختانه در این چند روز دریغ از برقراری یک …

شاید و هزاران البته پس از انتشار این مطلب از سوی همه نفرات یاد شده عدم اطلاع از این ارتحال توجیه قطعی مطرح گردد که در این صورت نیز توپ در زمین بنیاد شهید شهرستان است چرا که آنان حسب وظیف ذاتی خویش علی الخصوص مسئول پرواااااااااااااازی آن دستگاه مُلزم به اطلاع رسانی و انجام این مهم بوده است و پاس و احاله اطلاع رسانی به رسانه ها و فضای مجازی چیزی نیست جز بهانه ای واهی و نخ نما، مگر در دوران دفاع مقدس حضور این عوامل و ایفای این نقش معنا داشته است؟

فرجام سخن جهت استحضار آنکه از انتشار این وجیزه چنین مطلب انتزاعی به ذهن مخاطب متبادر نشود که این خانواده محترم شهید و سایرین کشته مرده تعاملاتی از آنچه ذکرش گذشت می باشند خیر ، مرادمان چنین نیست فقط اینکه تا کی قرار است من و ما پشت نام شهدا پنهان و نان خویش را از خون آنان ارتزاق کنیم ؟

شهدایی که بنا به فرمایش مندرج در وصیّت نامه شهید ذوالفقاری « ستارگانی را می مانند که ضمن طعنه بر ستارگان منظومه شمسی قابل به زیر کشیده شدن نمی باشند »  ؛ حاشا به شرافتمان و شرافتتان .

عکس شهدا را می بینیم عکس شهدا عمل نکنیم .

 

تذکر:

#چنانچه بعضی از نفرات یاد شده تمام وقت گرانبهای خویش را در شرایط بسیار حادّ فعلی با حضور در ستاد بحران و تحفّظ سلامتی مردم گذارده و به خاطر مشغله ملّی از انجام دلجویی باز مانده اند پوزش خواسته و حساب باقی با کرام الکاتبین .

#فارغ از هرگونه مداهنه و نگاه سیاسی و وجود زاویهِ اینجانب با جناب آقای ” سید علی موسوی ” ، بدینوسیله مراتب امتنان کمترین ذرّه ای چون خویش را از سوی خانواده معزّا محضر این سیّد بزرگوار که با حضوری پر خطر از منظر بهداشتی و با سختکوشی مهندسی برگزاری ایده آلانه مراسم تدفین را عهده دار گشتند ایفاد داشته به پاس این محبّت الی الابد دست بوس حضرتشان و سردار تقی بنی مصطفی و جانباز گرانقدر آقا رضا سیری و حضّار هستم .

#محمّد آقای سیلسپور ریاست محترم اداره آموش و پرورش جدّاً دمت گرم و سرت خوش باد که با تعاملت سهم بقیّه را به تنهایی به دوش کشیدی نازنین .

# از خداوند منّان علوّ درجات مرحوم پدر بزرگوار شهید افخمی و شهید مسعود ترابی را که در این ایام به دیار باقی شتافتند مسئلت دارم .

 

 

رزمنده و همرزم شهدای گرانقدر دفاع مقدّس 

مدیر مسئول رسانه کشوری ” رواپرس ” و مدیر مسئول دوهفته نامه در دست انتشار ” پاکدشت سلام “

رضا عرب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر (1)

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *