یکشنبه 23 خرداد 1400 - Sunday 13 June 2021

وجود فقر در مناطق معدنی خلاف توسعه متوازن است‌

وجود فقر در مناطق معدنی خلاف توسعه متوازن است‌

 وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکت های معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.

“علیرضا رزم حسینی” امروز ۲۰ خردادماه در نشست با فعالان اقتصادی و مدیران اجرایی شهرستان منوجان با اشاره به شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی دشمنان و شیوع بیماری کرونا گفت: جمهوری اسلامی فشارهای زیادی را طی سال های گذشته تحمل کرد اما در همین مدت موفق شدیم صادرات ۳۸ میلیارد دلاری و رشد صنعتی هشت درصدی را تجربه کرده و توانایی های بخش خصوصی قدرتمند کشور را به تصویر بکشیم.

وی به رشد ٥٠ درصدی ٢٧ قلم کالای صنعتی در سال جاری اشاره کرد و افزود: تحول بزرگ معدنی کشور با طرح آزادسازی معادن حبس شده از دیگر اقدامات صورت گرفته در همین شرایط سخت بوده است.

قدرت ملی مستلزم  مشارکت حداکثری در انتخابات

وزیر صنعت، معدن و تجارت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را مستلزم تقویت قدرت ملی دانست و اظهار کرد: رای هر ایرانی در انتخابات ۲۸ خردادماه موجب تقویت قدرت ملی و نظام جمهوری اسلامی و همینطور حرکت رو به توسعه کشور در عرصه های مختلف اقتصادی خواهد بود.

وی با تاکید بر ظرفیت های کم نظیر شهرستان های منوجان و قلعه گنج، حضور شرکت های بزرگ معدنی در این منطقه را موجب ارتقاء شاخص های توسعه این شهرستان ها دانست و افزود: ما سرمایه های طبیعی کشور مانند نفت و معادن را برای آبادانی و توسعه پایدار می خواهیم و بدون شک وجود فقر در مناطقی که فعالیت شرکت های معدنی و صنعتی و نفتی بزرگ برقرار است، امری خلاف توسعه است.

رزم حسینی با اشاره به طرح های معین اقتصادی در استان کرمان که تحولات بزرگی را در نقاط مختلف به ویژه در شهرستان های قلعه گنج و منوجان ایجاد نموده، اظهار کرد: شرکت های برتر نقش توسعه گرایی خود را در قالب طرح معین اقتصادی در استان کرمان به خوبی انجام داده اند و باور ما این است که توانمندسازی مردم به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار جز با نقش آفرینی شرکت های صنعتی و معدنی برتر کشور آن هم از طریق آموزش، راه اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی و هدایت سرمایه های منطقه ای به سمت رشد و پیشرفت همه جانبه، امکان پذیر نیست.

وی عملکرد معین های اقتصادی را با هدف توسعه متوازن در مناطق محروم مثبت ارزیابی کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *