یکشنبه 27 خرداد 1403 - Sunday 16 June 2024

رهبران کشورهای عربی در پکن خواستار توقف جنگ غزه شدند

رهبران کشورهای عربی در پکن خواستار توقف جنگ غزه شدند

سران کشورهای عربی در نشستی در کشور چین خواستار آتش بس فوری در غزه شدند.

به گزارش ایسنا، حمد بن عیسی آل‌خلیفه، پادشاه بحرین در سخنرانی خود در دهمین کنفرانس مجمع همکاری چین و کشورهای عربی که امروز (پنجشنبه) در پکن درحال برگزاری است، گفت: بر گسترش تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تاکید داریم.

به نقل از الخلیج آنلاین، وی خاطرنشان کرد: ما خواستار برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح برای ملت فلسطین و ایجاد دولت فلسطینی مستقل هستیم.

پادشاه بحرین همچنین همچنین تاکید کرد: برای توقف جنگ ویرانگر اسرائیل علیه نوار غزه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

شیخ محمد بن زاید، رئیس دولت امارات  نیز در این نشست گفت: علاوه بر تلاش‌های بین‌المللی برای ایجاد آتش بس فوری در نوار غزه، همکاری مشترک عربی و چینی در این راستا و تلاش برای محافظت از مردم غزه، ورود کمک‌ها به این منطقه و ایجاد چشم‌اندازی برای صلح عادلانه و فراگیر و راه حل دودولتی امری مهم است.

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر تاکید کرد: از جامعه بین المللی می‌خواهم بی وقفه روی اجرای فوری و پایدار کمک‌های بشردوستانه برای نوار غزه به منظور پایان دادن به وضعیت محاصره اسرائیل تلاش کنند. بار دیگر تاکید می‌کنم که هیچ راهی رای رسیدن به صلح و ثبات منطقه‌ای جز  حل و فصل فراگیر مسئله فلسطین وجود ندارد. پایبندی جدی و فوری به راه حل دو کشوری و به رسمیت شناختن حق مشروع فلسطینی‌ها در امر دستیابی به کشور مستقل خود را خواستاریم

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *