سه شنبه 08 اسفند 1402 - Tuesday 27 February 2024

واکنش کنایی «کیهان» به شعار پاک‌کردن سفیر انگلیس از دیوار سفارت / «پاک نکن!»

واکنش کنایی «کیهان» به شعار پاک‌کردن سفیر انگلیس از دیوار سفارت / «پاک نکن!»

*بریتانیای کبیر! آن‌قدر صغیر شده است که کار سفیرش به حمل سطل آب و شست و شوی دیوار سفارت رسیده است! ؛ این همان انگلیس است که غرب آسیا را در تسخیر خود داشت، برای ایران وکیل و وزیر تعیین می‌کرد، سربازان ما را به ظفار می‌فرستاد، ثروت ملی ایران را غارت می‌کرد، نفت را به یغما می‌برد و…! با این وجود، هنوز هم درباره قدرت خودش قُمپز در می‌کنه!

 

 

به گزارش گروه سایر رسانه های رسانه بین المللی ” رواپرس “ ؛ خبرآنلاین به نقل از کیهان نوشت :

 کیهان در ستون طنز«گفت و شنود» با عنوان «پاک نکن!» نوشت: گفتم: اولاً به‌خاطر اینکه دیوارهای سفارت را برای نوشتن شعارهای جدیدتر پاک و تمیز کرده‌اند! و دوم؛ برای اینکه نشان دادند بریتانیای کبیر! آن‌قدر صغیر شده است که کار سفیرش به حمل سطل آب و شست و شوی دیوار سفارت رسیده است!

گفت: سفارت انگلیس در فضای مجازی تعدادی عکس منتشر کرده که در آن سفیر انگلیس را همراه تعدادی از کارکنان سفارت انگلیس و چند سفارت اروپایی دیگر نشان می‌دهد که مشغول پاک کردن شعارهای روی دیوار سفارت هستند.

گفتم: دستشان درد نکند! باید از زحمتی که کشیده‌اند تشکر کرد!

گفت: چه زحمتی؟! چه تشکری؟!
گفتم: اولاً به‌خاطر اینکه دیوارهای سفارت را برای نوشتن شعارهای جدیدتر پاک و تمیز کرده‌اند! و دوم؛ برای اینکه نشان دادند بریتانیای کبیر! آن‌قدر صغیر شده است که کار سفیرش به حمل سطل آب و شست و شوی دیوار سفارت رسیده است!

گفت:  این همان انگلیس است که غرب آسیا را در تسخیر خود داشت، برای ایران وکیل و وزیر تعیین می‌کرد، سربازان ما را به ظفار می‌فرستاد، ثروت ملی ایران را غارت می‌کرد، نفت را به یغما می‌برد و…! با این وجود، هنوز هم درباره قدرت خودش قُمپز در می‌کنه!
گفتم: انگار شکسپیر، ادیب و نمایشنامه‌نویس معروف انگلیسی این جمله را خطاب به دولت کنونی انگلیس گفته که «‌یا به‌اندازه آرزوهایت تلاش کن و یا به‌اندازه توانت آرزو کن‌». یعنی تو که نمی‌تونی هیچ غلطی بکنی، غلط می‌کنی که غلط اضافی می‌کنی!

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

 

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *