سه شنبه 11 بهمن 1401 - Tuesday 31 January 2023

در تداوم رویکرد ضد ایرانی؛ آلمان: اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری علیه سپاه وضع می کند

در تداوم رویکرد ضد ایرانی؛  آلمان: اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری علیه سپاه وضع می کند

بنا به اعلام وزارت خارجه آلمان، اتحادیه اروپا رویکرد خصمانه خود در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گسترش می دهد ، سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز جمعه در اظهاراتی عنوان کرد که اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعضا دیگری از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تحریم خود جای خواهد داد.

به گزارش  مهر به نقل از شبکه الجزیره، دولت آلمان از گسترش اقدامات ضد ایرانی اتحادیه اروپا در هفته پیش رو خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان امروز جمعه در اظهاراتی عنوان کرد که اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعضا دیگری از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تحریم خود جای خواهد داد.

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنجشنبه در اقدامی مداخله‌جویانه، خصمانه و تحریک‌آمیز در بدعتی خطرناک به قرار گرفتن نام «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در فهرست موسوم به تروریستی رای مثبت دادند.

پارلمان اروپای روز چهارشنبه پیشنهاد قرار دادن سپاه در فهرست موسوم به تروریستی را به رأی گذاشت. و نمایندگان این پارلمان اروپا در یک رأی‌گیری با حضور ۶۳۸ نماینده، پیشنهاد مذکور به اتحادیه اروپا را به رأی گذاشتند. در پایان رای‌گیری این پیشنهاد با ۵۹۸ رأی مثبت برابر ۹ مخالف و ۳۱ ممتنع به تصویب رسید.

در یکی از دستور جلسات اخیر پارلمان اروپا تحت عنوان «پاسخ اتحادیه اروپا به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» ادعاهایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره حوادث اخیر و ادعای واهی حمایت تسلیحاتی از روسیه در جنگ اوکراین مطرح شده بود.

این درحالی است که پارلمان اروپا تاکنون هیچ موضع گیری در خصوص اقدامات کشورهای غربی در حمایت از تروریسم نداشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *