یکشنبه 27 خرداد 1403 - Sunday 16 June 2024

شکست مذاکرات دانشجویان معترض با مسئولان دانشگاه ملبورن

شکست مذاکرات دانشجویان معترض با مسئولان دانشگاه ملبورن

مذاکرات میان دانشجویان معترض به جنایات اسرائیل در فلسطین با مدیران دانشگاه ملبورن، بدون رسیدن به هرگونه توافقی به پایان رسید. این در حالی است که گفته می‌شود هر لحظه ممکن است نیروهای پلیس برای برخورد با معترضان به محوطه این دانشگاه وارد شوند.

به گزارش ایسنابه نقل از گاردین، پس از جلسه‌ای که بعد از ظهر جمعه بین تعدادی از معترضان دانشجوی دانشگاه ملبورن و دو مدیر دانشگاه برگزار شد، فعالان گفتند که هیچ راه حلی به دست نیامده است. معترضان گفتند که اردوی آنها در ساختمان آرتز وست تا زمانی ادامه خواهد داشت که این دانشگاه تمام ارتباطات خود با تولیدکنندگان سلاح‌های اسرائیلی را قطع کنند.

دانا الشعیر، از جمله دانشجویان معترضی بود که با پروفسور پیپ نیکلسون، رئیس دانشگاه ملبورن و پروفسور مارک کسیدی، معاون پژوهشی دانشگاه ملاقات کرد. الشعیر گفت که معترضان تلاش کرده‌اند تا گفتگویی همه جانبه با مسئولان داشته باشند، اما مدیران دانشگاه به خواسته‌های کلیدی آنها اصلا توجهی نمی‌کنند. او در این باره گفت: آنها به ما صریحا گفته‌اند که روابط خود با سازندگان تسلیحات را قطع نمی‌کنند. آنها با صراحت این موضوع را بیان کرده‌اند که منافع ملی استرالیا منافع دانشگاه است، نه حقوق بشر مردم غزه.

در این میان، زمزمه‌هایی مبنی بر دخالت نیروهای پلیس برای پایان دادن به اعتراضات در این دانشگاه شنیده می‌شود. جما اوتو، دانشجوی این دانشگاه که از ابتدا در بین معترضان حضور داشته، می‌گوید که اگر نیروهای پلیس در این ماجرا دخالت کنند، آنگاه آنها نیز توانایی این کار را دارند که دست به هر اقدامی بزنند. الشعیر نیز اذعان داشت که اگر صحنه‌های خشونت‌بار برخورد پلیس آمریکا با دانشجویان معترض در دانشگاه کلمبیا در دانشگاه ملبورن نیز تکرار شود، مسئولان دانشگاه مقصر اصلی این ماجرا خواهند بود.

دانشگاه به طور علنی مهلتی را برای زمان تشدید سرکوب ارائه نکرده است و در این میان نیز پلیس ویکتوریا تایید کرد که از آنها درخواستی برای مداخله نشده است. با این حال،  دانشگاه در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، گفت که عمیقا از حضور و تحصن دانشجویان نگران است و هشدار داد که پلیس ممکن است هر زمانی بخواهد در محوطه دانشگاه حضور داشته باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *