سه شنبه 11 بهمن 1401 - Tuesday 31 January 2023

آیت‌الله رئیسی: دولت مصمم به رفع چهره محرومیت از کرمان است

آیت‌الله رئیسی: دولت مصمم به رفع چهره محرومیت از کرمان است

رئیس جمهور گفت: دولت خود را نسبت به رفع چهره فقر و محرومیت از چهره استان کرمان مصمم می‌داند.

به گزارش فارس از کرمان، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، عصر امروز در بدو ورود به استان کرمان در فرودگاه کرمان اظهار داشت: امیدواریم که در این سفر که حسن ختام سفرهای استانی دولت است خواسته‌های مردم این استان را دنبال کنیم و در این زمینه بررسی‌هایی قبلا انجام شده که نسبت به مشکلات و برخی از کمبودها پیگیری لازم می‌شود.

وی استان کرمان را مهد مردان و زنان فرهیخته‌ای دانست که نماد مقاومت آن شهید سلیمانی است و عنوان کرد: این شهید افتخاری است نه فقط برای کرمان و کرمانی‌ها بلکه برای جهان و اسلام است که رهبری از آن به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد کردند که همواره باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شهید و ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر در استان کرمان افزود: به حقیقت و راستی این استان را به عنوان پایتخت مقاومت نامیدند به واسطه چهره شهید سلیمانی و هم سرداران سرافراز و ایفای نقش آنان در تمام صحنه‌ها به ویژه دفاع مقدس که در استان کرمان داشتیم.

رئیس جمهور، استان کرمان را دارای ظرفیت‌های بسیاری در بخش کشاورزی، باغداری و معدنی دانست و گفت: این استان را به‌عنوان بهشت معادن ایران نامگذاری کردند، کرمان هم ظرفیت بسیار گسترده‌ای در گردشگری دارد و از همه مهمتر ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده استان ظرفیت‌های بزرگی است که با وجود آن، بیکاری در این استان معنی و مفهومی ندارد.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: فقر و محرومیتی که امروز در استان کرمان به ویژه در جنوب استان داریم زیبنده نیست و دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه‌های نیمه تمامی که مردم را رنج می‌دهد و خود را نسبت به رفع چهره فقر و محرومیت از استان کرمان مصمم می‌داند.

وی گفت:دولت در هرجا موفقیتی بوده در حوزه هایی بوده که مردم مشارکت داشته‌اند.

وی موفقیت‌های دولت را تاکنون در گرو کمک‌های مردم دانست و بیان داشت: مشارکت در حوزه سرمایه‌گذاری به ویژه در جنوب استان بسیار اهمیت دارد، زمینه برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که باید از آن استفاده کرد و شراکت مردم در معادن باید به نفع مردم باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در مجموع با نظرخواهی مسئولان استان برنامه‌ای به عنوان مصوبات برای استان کرمان پیش‌بینی کردیم، خاطرنشان کرد: نهایی شدن این برنامه در گرو جلسه شورای اداری است که اعلام خواهد شد و بعد از نهایی شدن تمام تلاش خودمان را در مرکز و استان برای اجرای این مصولات خواهیم کرد.

انتهای پیام/80019/ق

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *