یکشنبه 27 خرداد 1403 - Sunday 16 June 2024

جامعه‌شناسی بدرقه تاریخی به قلم علی خضریان

جامعه‌شناسی بدرقه تاریخی به قلم علی خضریان

برای فهم بهتر بدرقه تاریخی  می‌بایست بر اساس جامعه‌شناسی معرفت حقیقت ارتباط بین جامعه و مجموعه‌هایی از نظام‌های اخلاقی و سیاسی در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه که در آن پرورانده شدند، مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

تشییع میلیونی ‎خادم‌الرضا(ع) و دیگر شهدای ‎پرواز خدمت نشان داد ‎الگوی رجایی نه تنها امکان تحقق در جامعه امروز ما را دارد، بلکه اقبال به آرمان‌های انقلابی از جامعه زدوده نشده است.
برای فهم بهتر بدرقه تاریخی و میلیونی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، می‌بایست بر اساس جامعه‌شناسی معرفت حقیقت ارتباط بین جامعه و مجموعه‌هایی از نظام‌های اخلاقی و سیاسی در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه که در آن پرورانده شدند، مورد توجه قرار گیرد.
تجلی حضور قلبی و پرشور ‎مردم در تجلیل و تکریم از ‎شهیدان خدمت و توجه به نقطه اتصال مردم با حقیقت شعارهای انقلاب اسلامی، حکایت از ثبات معرفتی جامعه نسبت به گفتمان انقلاب اسلامی دارد. مردم هر جا دیدند که شعارهای انقلاب اسلامی همراه با عمل پررنگ بوده است به همانجا توجه پیدا می‌کنند.
شعارهایی که عملیاتی، عینی و عملی است و لقلقه‌ی زبان سیاستمداران مادی‌نگر برای سیاست بازی‌های مرسوم این جهانی نیست.
تشییع میلیونی ‎خادم‌الرضا(ع) و دیگر شهدای ‎پرواز خدمت نشان داد ‎الگوی رجایی نه تنها امکان تحقق در جامعه امروز ما را دارد، بلکه اقبال به آرمان‌های انقلابی از جامعه زدوده نشده است و تمام آرزوها و فرضیات جریان غربگرا برای کنار گذاشتن ایدئولوژی انقلابی، بار دیگر ابطال شد.شهید ‎رئیسی عزیز را باید در چهارچوب مکتب ‎امام خمینی(ره) فهم کرد.
حتی نه یک بار فهم، بلکه به صورت هرمنوتیک مضاعف آن را بفهمیم و این فهم مضاعف بعد از ۴۵ سال، با همه مشکلات و کج کارکردی‌های جریان زاویه‌دار با انقلاب، حاکی از ‎تکریم اجتماعی خط جریان اصیل انقلاب اسلامی است.
منبع .فارس
انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *