جمعه 20 تیر 1399 - Friday 10 July 2020

“طرح سرا” در شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان به تصویب رسید

“طرح سرا” در شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان به تصویب رسید
* بررسی طرح سرا  یا سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان  که پیشنهاد کارگروه سیاست ها و راهبردها به نشست عمومی بود، موضوع دیگر این جلسه بود که به بحث گذاشته شد و پس از استماع نظرات موافقین و مخالفین، کلیات این طرح به تصویب رسید.
این طرح گام جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

تهران- ایرنا- کلیات طرح سرا (سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان) در بیست و دومین جلسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان به تصویب رسید.

به گزارش شامگاه یکشنبه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، در این جلسه پس از تبادل مهم ترین اخبار کشور و ‌گرامی داشت روز تاریخی سیزدهم آبان ماه، یاد و خاطر مبارز خستگی ناپذیر اعظم طالقانی گرامی داشته شد و ضمن گرامی داشت یاد زنده یاد سیدابراهیم درازگیسو از زحمات ایشان در سه دوره شورای عالی سیاست گذاری قدردانی و تجلیل شد.
در ادامه این جلسه گزارشی از نشست سراسری شورای اصلاح طلبان توسط رئیس کارگروه استان ها به نشست عمومی ارائه و بر همگرایی و تلاش بیشتر احزاب اصلاح طلب برای شکل گیری شورای اصلاح طلبان در استان های باقیمانده تأکید شد. بررسی طرح سرا  یا سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان  که پیشنهاد کارگروه سیاست ها و راهبردها به نشست عمومی بود، موضوع دیگر این جلسه بود که به بحث گذاشته شد و پس از استماع نظرات موافقین و مخالفین، کلیات این طرح به تصویب رسید.
این طرح گام جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.
این شیوه‌ شفاف و دموکراتیک انتخاب نامزدها در سده‌ گذشته در احزاب و جریان‌های سیاسی ده‌ها کشور جهان آزموده و پرورده شده است، فساد سیاسی و نقش لابی‌های ناسالم در برآمدن نامزدها را می‌کاهد، به شکل‌گیری فضای انتخاباتی و افزایش مشارکت و استفاده از فرصت انتخابات برای آگاهی‌افزایی کمک می‌کند، به شناسایی و برآمدن نامزدهای شایسته‌ و معرفی چهره‌های توانا و جدید به جامعه می‌انجامد، اقتضای دموکراتیزسیون در سطح احزاب و جریان‌های سیاسی است و ارتباط میان یک جریان سیاسی با بدنه‌ اعضا و حامیانش را تقویت می‌کند و مشارکت اعضای یک جریان سیاسی را به نحوی معنادار در فرآیند انتخاب نامزدها جلب می‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *